FORD FOCUS STATIONWAGON
2007-2011
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | FORD |
|---|---|
| MODEL | FOCUS |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2007-2011 |
| CHASSIS | WFOWXXGCD WFOSXXGCD |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1500kg |
| UNBRAKED | 600kg |
| TONGUE LOAD | 50kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922