MITSUBISHI GALANT SALOON
1992-2009
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MITSUBISHI |
|---|---|
| MODEL | GALANT |
| TYPE | SALOON |
| VARIATION | Liftback |
| YEAR | 1992-2009 |
| CHASSIS | EC5A E-EA1A EA2A EA7A |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1200kg |
| UNBRAKED | 500kg |
| TONGUE LOAD | 50kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922

.jpg)