LEXUS GX550 STATIONWAGON
2025-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | LEXUS |
|---|---|
| MODEL | GX550 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2025-CURRENT |
| CHASSIS | VJA252-0003111 7AT0B02EX26003111 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 3500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 350kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922