TOYOTA YARIS CROSS STATIONWAGON
2022-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | TOYOTA |
|---|---|
| MODEL | YARIS CROSS |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2022-CURRENT |
| CHASSIS | MXPJ10 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1250kg |
| UNBRAKED | 550kg |
| TONGUE LOAD | 55kg |
| WIRING KIT | |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922