BMW X1 STATIONWAGON
2022-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | BMW |
|---|---|
| MODEL | X1 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2022-CURRENT |
| CHASSIS | U11 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1700kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 100kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922