VOLKSWAGEN TAYRON STATIONWAGON
2018-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | TAYRON |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2018-CURRENT |
| CHASSIS | WVGZZZR415W027520 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 100kg |
| WIRING KIT | |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922