MERCEDES EQB STATIONWAGON
2022-2023
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MERCEDES |
|---|---|
| MODEL | EQB |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2022-2023 |
| CHASSIS | 243 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1700kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922