MERCEDES EQE STATIONWAGON
2023-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MERCEDES |
|---|---|
| MODEL | EQE |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2023-CURRENT |
| CHASSIS | W1N2946532 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1800kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 100kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922