PEUGEOT 2008 STATIONWAGON
2019-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | PEUGEOT |
|---|---|
| MODEL | 2008 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2019-CURRENT |
| CHASSIS | VR3USHNLWLJ960427 P24 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1200kg |
| UNBRAKED | 680kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922