SKODA KAMIQ STATIONWAGON
2019-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | SKODA |
|---|---|
| MODEL | KAMIQ |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2019-CURRENT |
| CHASSIS | TMBHK7NW9L3133541 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1250kg |
| UNBRAKED | 630kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922