BMW X2 STATIONWAGON
2018-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | BMW |
|---|---|
| MODEL | X2 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2018-CURRENT |
| CHASSIS | F39 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 130kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922