VOLKSWAGEN PASSAT STATIONWAGON
2006-2016
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | PASSAT |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2006-2016 |
| CHASSIS | 3C |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922