VOLKSWAGEN POLO HATCHBACK
2017-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | POLO |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | 5 DOOR |
| YEAR | 2017-CURRENT |
| CHASSIS | WVWZZZAWZJU029267 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1200kg |
| UNBRAKED | 590kg |
| TONGUE LOAD | 50kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922