MERCEDES 335D STATIONWAGON
2011-CURRENT
TOWBAR NOT AVAILABLE
| MAKE | MERCEDES |
|---|---|
| MODEL | 335D |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | 3 SERIES |
| VARIATION | SALOON |
| YEAR | 2011-CURRENT |
| CHASSIS | F30 F31 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | |
TOWBAR NOT AVAILABLE
LOCKON TOWBARS 0800 486 922