MERCEDES R350 STATIONWAGON
2006-2018
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MERCEDES |
|---|---|
| MODEL | R350 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2006-2018 |
| CHASSIS | W251 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2100kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 85kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922