MERCEDES E250 STATIONWAGON
2009-2013
TOWBAR NOT AVAILABLE
| MAKE | MERCEDES |
|---|---|
| MODEL | E250 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | E300 |
| VARIATION | E350 |
| YEAR | 2009-2013 |
| CHASSIS | W212 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2100kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 84kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
TOWBAR NOT AVAILABLE
LOCKON TOWBARS 0800 486 922