TOYOTA FIELDER STATIONWAGON
2000-2011
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | TOYOTA |
|---|---|
| MODEL | FIELDER |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | COROLLA |
| YEAR | 2000-2011 |
| CHASSIS | E122 E121 E124 E141 E142 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1300kg |
| UNBRAKED | 450kg |
| TONGUE LOAD | 55kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922