VOLKSWAGEN GOLF STATIONWAGON
2003-2016
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | GOLF |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | TOURAN |
| YEAR | 2003-2016 |
| CHASSIS | WVGZZZ1TZCW06900 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1800kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
.jpg)
.jpg)
