VOLKSWAGEN BEETLE HATCHBACK
2012-2019
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | BEETLE |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | 3 DOOR |
| YEAR | 2012-2019 |
| CHASSIS | WVWZZZ16ZCM6474 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1300kg |
| UNBRAKED | 500kg |
| TONGUE LOAD | 85kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922