VOLKSWAGEN GOLF STATIONWAGON
2007-2013
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | GOLF |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | ESTATE |
| YEAR | 2007-2013 |
| CHASSIS | 1KZ |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1500kg |
| UNBRAKED | 690kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
.jpg)
