VOLKSWAGEN AMAROK UTE
2012-2022
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | AMAROK |
| TYPE | UTE |
| VARIATION | WELLSIDE |
| YEAR | 2012-2022 |
| CHASSIS | WV1ZZZ2HZDA003752 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 3500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 280kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
