MITSUBISHI TRITON UTE
2006-2015
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MITSUBISHI |
|---|---|
| MODEL | TRITON |
| TYPE | UTE |
| VARIATION | CLUB CAB |
| YEAR | 2006-2015 |
| CHASSIS | KA KB |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2700kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 150kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922