HOLDEN RODEO UTE 2WD No bumper
2003-2010
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | HOLDEN |
|---|---|
| MODEL | RODEO |
| TYPE | UTE 2WD No bumper |
| YEAR | 2003-2010 |
| CHASSIS | MPATFR85J8H |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 250kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
