FORD RANGER UTE 2WD WITH BUMPER
1999-2011
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | FORD |
|---|---|
| MODEL | RANGER |
| TYPE | UTE 2WD WITH BUMPER |
| VARIATION | COURIER |
| YEAR | 1999-2011 |
| CHASSIS | MNABSFE40 MNABSFE90 PJ PK Model |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
