MITSUBISHI TRITON UTE
1997-2006
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MITSUBISHI |
|---|---|
| MODEL | TRITON |
| TYPE | UTE |
| VARIATION | 4WD |
| YEAR | 1997-2006 |
| CHASSIS | K50 K60 K70 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2200kg |
| UNBRAKED | 500kg |
| TONGUE LOAD | 65kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
