HOLDEN COLORADO WELLSIDE 4WD WITHOUT BUMPER
2008-2011
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | HOLDEN |
|---|---|
| MODEL | COLORADO |
| TYPE | WELLSIDE 4WD WITHOUT BUMPER |
| VARIATION | UTE |
| YEAR | 2008-2011 |
| CHASSIS | MPATFS77H |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 3000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
